Semalt, SEO İçerik Oluşturma için 5 Google Araç Önerisi Sunar


Arama Motoru Optimizasyonu ve İnternet pazarlaması sizi bilinmeyen bir kaynaktan bir araç veya iki kullanarak bulabilecek süreçlerdir. Analitik ve metrikleri seven kullanıcılar, yalnızca ücretli araçlardan edinilebilecek çok bilgiye ihtiyaç duyabilir. Neyse ki, Google, SEO ihtiyaçlarınıza uygun bazı araçlar sunmaktadır. Bu araçlardan bazıları, günlük arama motoru görevlerimizde bulunan özellikler ve püf noktalarıdır, ancak genellikle bunları kullanmamaktayız.
Semalt Digital Services'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, SEO kampanyanıza ve İnternet pazarlama stratejilerinizin başarıyla ilerlemesine yardımcı olmak için dikkatli bir şekilde Google araçlarını seçti:

1. Google Analytics
Bu araç, gelecekteki yayınlara dahil edilecek uygun içerik hakkında fikir edinmede yardımcı olabilir. Size planlar için yararlı bilgiler gösteren metrikleri içerir.

2. Google Otomatik Tamamlama Özelliği
Bu özellik, Google arama çubuğuna bir şey yazarken ortasında olduğunuzda tamamlanmış bazı arama önerilerini görmenizi sağlar. Bu fikirler, daha önce yüksek bir arama yoğunluğuna sahip olan diğer pazarlamacılar ipuçlarını veren Google'ın arama metriklerinden gelir. Birçok otomatik tamamlanmış arama önerisinin uzun bir listesini yapmak, yüksek sıralamalı web sitesi bilgilerini getirebilen eğilebilir içerik oluşturur.

3. Google Search Console
Bu araç, belirli anahtar kelimelerin arama sonuçlarında sıralamanızı izlemenize ve geliştirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, bireyler "Arama Ağı Analizleri" ne gidebilir. Bu menü Search Console kontrol panelinde bulunur ve web sitenize ilişkin en fazla 999 anahtar kelime için tıklamaları, tıklama oranı, gösterimleri ve ortalama arama konumunu görüntülemenizi sağlar.

4. Google'ın "Aramalarla İlgili" Bölümüne Gitme
Bu bölüm başarının bir sonraki anahtarı olabilir. Bu alan, Google arama sayfasının altındadır. Uzun bir formdaki öğeler ve sorgular içerir. Bu fikirler, bir sonraki blog oluşturma fikirleriniz veya yayınlarınızın başlıkları olabilir. Örneğin, "köpek maması" nı aradığınızda, bu alan "deri alerjileri için en iyi köpek maması" gibi ifadeler içeriyor olabilir. Bu fikirlerin uzun bir listesini yapmak, o özel niş içinde güvenilir bir blog yapabilirsiniz.

5. Google AdWords
Anahtar kelimeler Google'da yüksek bir arama yoğunluğuna sahipse, farklı bir SEO anlaşmasında para harcamak için fazla bir ihtiyaç yoktur. Ücretli arama ağı reklamları yayınlayan kişiler, Google Analytics kampanyasındaki anahtar kelimeler sekmesine erişebilirler. Burada para kazanmak için gerçek arama sorgularını bulabilirsiniz. Google AdWords'te, en iyi ve en güvenilir arama özelliklerinden biri vardır.

Sonuç
Arama Motoru Optimizasyonu gerçekleştiren kişiler bir araç veya daha fazla araç kullanmayı gerektirebilir. Teslime vaat eden farklı kaynaklardan sayısız araç ortaya çıkıyor ancak zaman zaman bireyleri aldatıyor ve yardımcı olmuyor. Bununla birlikte, Google'ın SEO ve internet pazarlamacılığı yapan herhangi birinin kullanabileceği bazı araçlar vardır. Bu araçlardan bazıları, arama motorlarımızda bulunan hizmetler olarak var olmakla birlikte genellikle yok sayılır. Semalt'ın önerdiği araçlardan, Google tarafından sağlanan araçlar kullanılarak anahtar kelime arama, Google botlar ve tarayıcılar gibi çok sayıda SEO görevinin mümkün olduğu açıktır. Sonuç olarak, komik kanıtlanmamış araçlara gitme ihtiyacı yoktur.

Posting Komentar

0 Komentar